Nasze POŁONINY - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne Artykuły Forum dyskusyjne Galerie Ogłoszenia 
Baza noclegowa   Baza gastronomiczna   Dyżury aptek   Rozkład jazdy autobusów   Plan miasta
Strona główna

Archiwum
Pisane w Bieszczadach
Szukaj w serwisie:
Redakcja

Kontakt

    Gazeta / moduły
    Serwis internetowy

    Baza noclegowa

Artykuy » ~ Archiwum » [Nr 8/101] Nowe możliwości dla mieszkańców Uliča
Bieszczady i słowackie Połoniny leżą obok siebie, mają podobne uwarunkowania krajobrazowo-przyrodnicze, a jednak występują tu znaczne różnice w zagospodarowaniu zasobów zarówno materialnych jak i ludzkich. Głównie widoczne są w rozwoju ruchu turystycznego. Po stronie polskiej prężnie rozwija się turystyka wiejska, w tym agroturystyka, natomiast po słowackiej tylko jest w sferze niezrealizowanych planów.
Sytuację tę postanowili zmienić mieszkańcy Uliča za pośrednictwem Stowarzyszenia „My na granicy Europy” wspólnie z Bieszczadzkim Forum Europejskim. Rezultatem tej współpracy był projekt „Agroturystyka szansą na rozwój polskich i słowackich terenów przygranicznych”.


W ramach projektu w dniach 15 – 19.02.2010r. piętnastoosobowa grupa przedsiębiorców, członków samorządu lokalnego uczestniczyła w kursie, podczas którego starano się wypracować i znaleźć możliwości rozwoju agroturystyki na terenie Uličskiej doliny. Kurs odbywał się w Baligrodzie. Każdy dzień upływał bardzo pracowicie, a uczestnicy aktywnie włączali się w kolejne zadania proponowane przez trenerów. Treści teoretyczne przeplatały się z praktyką i wizytami studyjnymi wskazującymi możliwości wykorzystania w swojej ofercie elementów krajobrazu, przyrody czy infrastruktury. Uczestnicy odwiedzili kilka gospodarstw agroturystycznych, gdzie mogli na miejscu zapoznać się z ich funkcjonowaniem. O tym, że można to przenieść na słowacką stronę przekonali się na własne oczy. Wyjeżdżali z Baligrodu z nowym doświadczeniem, pełni zapału na rozwój agroturystyki na ich terenie.
Był to okres nie tylko wytężonej pracy, ale również czas niezapomnianych atrakcji – baseny, kulig, sauna, wyciągi narciarskie – to tylko nieliczne możliwości do aktywnego spędzania czasu turysty.

(BFE)

[Nr 8/101] Nowe możliwości dla mieszkańców UličaImi
E-mail
Temat
Tre
Przepisz kod:

 

© 2003-2012 Nasze Pooniny - Bieszczadzkie Czasopismo Regionalne

Wykonanie i administracja strony: JWK WebStudio