:: [Nr 6/99] Sezon biegów narciarskich zakończony
Artyku³ dodany przez: Redakcja (2010-04-28 18:02:26)

Tegoroczny sezon w biegach narciarskich dobiegÅ‚ koÅ„ca. Ostatnim akcentem sezonu byÅ‚y Mistrzostwa Polski Seniorów, jakie w dniach 25 – 27 marca bieżącego roku odbyÅ‚y siÄ™ w Szklarskiej PorÄ™bie – Jakuszycach. Pierwotnie miaÅ‚y siÄ™ one odbyć na Kubalonce w Beskidzie ÅšlÄ…skim, ale z uwagi na brak Å›niegu zostaÅ‚y przeniesione w Karkonosze na PolanÄ™ JakuszyckÄ…. Tutaj pogoda też nie dopisaÅ‚a. Przez pierwsze dwa dni mistrzostw, temperatura powietrza siÄ™gaÅ‚a 20⁰ C a w ostatnim dniu ogromnÄ… przeszkodÄ… okazaÅ‚ siÄ™ ulewny deszcz. SprawiÅ‚ on, że najważniejsze biegi na 30 kilometrów mężczyzn i 15 kilometrów kobiet odbyÅ‚y siÄ™ w bardzo trudnych warunkach na pobliskim pÅ‚askowyżu. BiorÄ…ca udziaÅ‚ w mistrzostwach reprezentacja Ustrzyk Dolnych wypadÅ‚a dość dobrze. Ustrzyccy narciarze zdobyli jeden medal i kilka dobrych miejsc. Medal brÄ…zowy w biegu na 5 kilometrów technikÄ… klasycznÄ… zdobyÅ‚a Ewelina Marcisz. Ta sama zawodniczka zajęła 5 miejsce w biegu na 15 kilometrów. MÅ‚odzieżowa Mistrzyni Polski Marcela Marcisz wystartowaÅ‚a tylko w jednym biegu na 5 kilometrów zajmujÄ…c czwarte miejsce, na wiÄ™cej nie pozwoliÅ‚a choroba. Monika Fundanicz zajęła 9 miejsce w sprincie, 6 w biegu na 5 kilometrów oraz 10 w biegu na 15 kilometrów. W trzech startach trzykrotnie znalazÅ‚a siÄ™ w pierwszej dziesiÄ…tce w pierwszej dziesiÄ…tce, co jest bez wÄ…tpienia dużym sukcesem. Natomiast juniorka Paulina Socha zajęła wÅ›ród seniorów 12 miejsce w biegu na 5 kilometrów. Wypada tylko żaÅ‚ować, że warunki pogodowe nie pozwoliÅ‚y na rozegranie biegów rozstawnych. Sztafeta kobieca MKS „Halicz”, której 4 zawodniczki uplasowaÅ‚y siÄ™ w biegu na 5 kilometrów w pierwszej dwunastce, miaÅ‚a ogromne szanse na dobrÄ… medalowÄ… pozycjÄ™. W sobotÄ™ 27 marca odbyÅ‚y siÄ™ również Mistrzostwa Polski Amatorów.

Wśród mężczyzn, którzy walczyli na dystansie 20 kilometrów, zabłysną niezmordowany senior ustrzyckiego narciarstwa biegowego Stanisław Nahajowski.

Pan Staszek zwyciężyÅ‚ w kategorii „70 lat i starsi”, choć uzyskany czas dawaÅ‚ mu również pierwsze miejsce w kategorii sześćdziesiÄ™ciolatków. Wypada tylko pozazdroÅ›cić kondycji panu StanisÅ‚awowi i życzyć wytrwaÅ‚oÅ›ci i sukcesów w zbliżajÄ…cym siÄ™ sezonie kolarskim.